Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Bierzemy ślub poza Augustowem. Czy problemem jest dla Ciebie dojazd do ……?
Cokolwiek wpiszecie w wykropkowane miejsce – dojadę tam z przyjemnością! Bardzo często fotografuję w Warszawie, okolicach Gdańska, Białegostoku czy Olsztyna.

Czy cena zawiera dojazd?
Ceny zawierają koszty dojazdu na terenie Augustowa. Nie doliczam też żadnych kosztów do 100 km od miasta Augustów.

Co w przypadku, jeśli Wasz ślub jest poza okolicami Augustowa?
Nie martwcie się, nie zarabiam na paliwie, tylko na fotografowaniu 🙂
Poproszę Was wtedy o realny zwrot moich kosztów dojazdu, na podstawie odległości liczonej od 100 km od miasta Augustowa.

Jak wcześnie powinniśmy zająć termin na Nasz ślub?
Im wcześniej, tym lepiej! Terminy w szczycie sezonu znikają bardzo szybko.
Zachęcam do kontaktu na dole strony: napiszcie i zapytajcie, czy Wasz termin jest jeszcze wolny. Prowadzę rezerwację terminów maksymalnie na dwa lata wprzód. Ostateczna rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku w wysokości 30% kwoty wartości usługi. Zapraszam do kontaktu, zadzwońcie już teraz 725473998

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie ślubów?
Oczywiście, posiadam zaświadczenie z kurii, pozwalające mi na fotografowanie w obiektach sakralnych podczas uroczystości religijnych. Bez tego certyfikatu ksiądz może przed uroczystością nie zezwolić na fotografowanie lub nagrywanie filmów.
Jeśli wynajmujecie też kamerzystę, to zapytajcie się, czy ma też zaświadczenie, żeby nie było przykrej sytuacji tuż przed wejściem do kościoła.

Jak zabezpieczasz Nas na przypadki losowe: np: swoją chorobę?
Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że nie dotarłem na ślub.
Gdyby jednak zdarzyła się taka sytuacja – bądźcie spokojni. Znam wielu fotografów, którzy mogliby mnie zastąpić. Oczywiście, biorę odpowiedzialność za jakość usługi zastępcy, w końcu reprezentować on będzie moją firmę. Zaznaczam, że jest to sytuacja ekstremalna, która jeszcze nigdy mi się nie przydarzyła, ale wiadomo: wypadki się zdarzają (tfu! tfu! oby nigdy!).

Czy oferujesz sesję narzeczeńską?
Oczywiście! Sesja narzeczeńska to świetny sposób na przełamanie pierwszych lodów przed aparatem. Na sesji poznajemy się, a Wy przyzwyczajacie się do bycia fotografowanym, oswajacie się z aparatem, co owocuje bardziej naturalnymi zdjęciami na ślubie, gwarantuję, że stres na ślubie jest dużo mniejszy po sesji narzeczeńskiej ;)!
Sesję możemy wydrukować w pięknej fotoksiążce, użyć na okładki zaproszeń dla gości lub na piękny prezent dla rodziców wręczony podczas wesela.
Sesja zaręczynowa trwa ok 1h, w efekcie otrzymacie 15 zdjęć.

Czy obrabiasz zdjęcia?
Tak! Każdemu zdjęciu poświęcam dużo czasu. Wszystkie oddane przeze mnie zdjęcia są starannie wyselekcjonowane i obrobione w profesjonalnych legalnych programach graficznych.

Jak będziesz ubrany podczas naszego ślubu?
Uwielbiam czerń i biel! 😉 Biała koszula, czarne spodnie, czarny krawat – to dla mnie klasyka elegancji 🙂

Czy zajmujesz się wideofilmowaniem?
Jestem fotografem, nie zajmuję się filmowaniem.

Czy za Twoje usługi fotograficzne możemy otrzymać fakturę lub inny rodzaj rachunku?
Tak, oczywiście. Paragony z kasy fiskalnej są standardową formą księgowania wpłat, gdybyście jednak chcieli fakturę – proszę o informację przy podpisywaniu umowy. Wszystkie kwoty podane w ofercie zawierają już podatek.

Czy posiadasz zapasowy sprzęt?
Tak, zawsze. Przynajmniej trzy aparaty, kilka obiektywów i lamp błyskowych to dla mnie standard. Baterii i kart pamięci nawet nie zliczę. Sprzęt na pewno mnie nie zawiedzie.

Ile czasu potrzebujesz na fotografowanie przygotowań do ślubu?
To zależy od sytuacji. Najczęstszy schemat pracy:
– Przygotowania Pana Młodego: ok 60 minut
– Przygotowania Panny Młodej z błogosławieństwem: ok 90 minut
Chętnie odwiedzę Też Pannę Młodą w salonie u wizażystki :)!

Gdzie znajdziemy Twoje ceny?
Moje ceny są zróżnicowane. Każdy ślub jest inny, dlatego wolę wysłać Wam spersonalizowaną ofertę, dopasowaną do Waszej uroczystości. Napiszcie do mnie wiadomość z terminem i lokalizacją Waszego ślubu przez formularz kontaktowy, odpowiem najszybciej jak będę mógł 🙂

Czy istnieje możliwość podpisania umowy bez spotykania się?
Tak, istnieje taka możliwość możliwość. Ustalenia dokonujemy drogą mailową, telefonicznie lub poprzez Skype 🙂 Ostatecznie wysyłam wypełnioną umowę do podpisania listem poleconym, a wy odsyłacie mi jedną z kopii umowy. Po wpłacie zadatku termin jest Wasz 🙂

Zdecydowaliśmy się na Ciebie. Co teraz? 🙂
Bardzo się cieszę. Napiszcie wiadomość przez formularz kontaktowy z zapytaniem o wolny termin. Jeśli Wasz termin jest jeszcze wolny, zapraszam Was na spotkanie w moim biurze w Augustowie, w Waszej ulubionej kawiarni lub u Was w mieszkaniu.
Przyniosę ze sobą umowę, którą szczegółowo omówimy na spotkaniu przy kawie i podpiszemy. Oczywiście będę miał ze sobą też bardzo dużo albumów do pokazania Wam na spotkaniu 🙂
Po podpisaniu umowy macie 7 dni na wpłacenie zadatku w wysokości 30% umówionej kwoty.
Gdy otrzymam zadatek, przesyłam Wam potwierdzenie doręczenia pieniędzy i termin jest już Wasz 🙂
Druga rata rozliczenia (70% kwoty) płatna jest do dnia ślubu