18 marca 2020

Ślub Gosi & Stephena w Oksfordzie w Anglii

Dziś zabiorę Was w podróż na ślub w Oksfordzie w Anglii, do jednego z najpiękniejszych angielskich miast – położonego w południowej Anglii nad rzeką Tamizą.

Oksford to urzekające miasto, pełne świetnej architektury i klimatu Anglii, który widziałem w tylu filmach i który zawsze chciałem sfotografować. Ślub i przyjęcie weselne w Oksfordzie w Anglii miały miejsce na najpiękniejszym oksfordzkim college`u St. Johna w samym centrum miasta.

Polka – Gosia, poznała tam swojego ukochanego, Stephena – Anglika. Zakochali się w sobie i postanowili wziąć ślub. Wybrali mnie na swojego fotografa ślubnego, mimo ogromnej odległości, która nas dzieliła. Jechałem w nieznane i czułem niesamowite wyzwanie, jakie mnie czeka na miejscu. Uwielbiam takie przygody!

Przygotowania do ślubu na terenie College`u St. John

Gosia i Stephen byli bardzo spokojni. Zero stresu, i totalny luz. Panowie cały czas żartowali, nie radząc sobie z wiązaniem krawata. Stephen, razem z chłopakami po skończonych przygotowaniach udali się do pobliskiej knajpy na obowiązkowe ostatnie kawalerskie piwo Stephena!

Gosia była otoczona bliskimi! Kilka koleżanek, ciocia, siostra i oczywiście mama były cały czas w pobliżu. Po przygotowaniach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, po czym ruszyliśmy do kaplicy na terenie kampusu.

Ślub w Oksfordzie w Anglii: ceremonia w kaplicy College`u St. John

Kaplica jest najbardziej urokliwym miejscem na całym college`u. Ślub Gosi i Stephena miał miejsce w obrządku kościoła anglikańskiego. Co ciekawe, ślubu udzielała pani Pastor. Niestety, zakazała publikacji jej zdjęć.

Ślub w Oksfordzie w Anglii: Poczęstunek i życzenia

Po ceremonii wszyscy udaliśmy się do pobliskiego dziedzińca Canterbury Quad, gdzie tradycyjnie rodzice przywitali Parę Młodą chlebem i solą. To był czas na rozmowy i drinki. Zrobiliśmy też wiele zdjęć pozowanych z gośćmi weselnymi.

Sesja zdjęciowa

Korzystając z pięknej pogody poszliśmy do oksfordzkich ogrodów na krótką sesję zdjęciową. W takich okolicznościach przyrody i architektury, mógłbym fotografować cały dzień! Mimo, że mieliśmy bardzo mało czasu, udało zrobić kilka doskonałych zdjęć plenerowych.

Ślub w Oksfordzie w Anglii: Uroczysty obiad

Zanim wszyscy zasiedli do stołów, nie zabrakło tradycyjnego “gorzko!” krzyczanego przez wszystkich gości na sali, nawet tych anglojęzycznych Ważnym punktem uroczystości były też przemowy Pana Młodego i drużbantów.

Przyjęcie weselne

Po zakończeniu oficjalnej części całego dnia atmosfera się rozluźniła. Do północy trwały tańce, tradycyjne polskie zabawy, śpiewy, drinki i długie rozmowy. Zapraszam Was do oglądania zdjęć.


Szukacie fotografa na swój ślub?

Dzień ślubu to wspaniała uroczystość. Pozwólcie mi w niej uczestniczyć jako Wasz fotograf.
Napiszcie do mnie i zapytajcie o wolny termin.