2 marca 2022

Wesele w stodole – Chata za Wsią Hamulka

Rustykalne wesele, Chata za Wsią we wsi Hamulka

Wesele w stodole pod Augustowem (Chata za Wsią Hamulka) odbyło się w słoneczny, gorący, sierpniowy dzień. Dominika i Adrian to ludzie wiecznie uśmiechnięci, spontaniczni i swobodni, do tego są w sobie po uszy zakochani. Rustykalny styl wesela Dominiki i Adriana odzwierciedlał ich sposób bycia: naturalny, radosny, swobodny – tak też opisałbym ich wesele.

Przygotowania do ślubu w Chacie za Wsią we wsi Hamulka

Chata za Wsią w Hamulce położona jest bezpośrednio w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, las widoczny z sali to już w zasadzie Biebrzański Park Narodowy. Ta bliskość natury i sielskość okolicy tworzy niepowtarzalny nastrój, kojarzący się z odpoczynkiem, dobrą zabawą i luzem.

Zanim przejdziemy do zabawy, do ślubu trzeba się najpierw przygotować. Adrian wybrał właśnie Hamulkę Dominika przygotowywała się do ślubu w swoim domu rodzinnym w okolicznym Lipsku. Nie stresowali się, nawet gdy zawiązanie muchy okazało się prawdziwym wyzwaniem a sukienkę trzeba było na szybko zszyć, bo coś się rozerwało, wszystko robili z uśmiechem i dużym zapasem czasu.

Ceremonia ślubu w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku

Pośród pól stoi wielka świątynia, którą Dominika i Adrian wybrali na miejsce swojego ślubu: Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Różanymstoku. To ogromne trzynawowe sanktuarium maryjne prowadzone jest przez salezjanów. Została wzniesiona w drugiej połowie XVIII w. na wzór kościoła jezuickiego w Grodnie. Barokowe złocenia i eleganckie rokokowe zdobienia zawsze prezentują się świetnie na zdjęciach.

Kazanie z motywem przewodnim bukietu Panny Młodej

Naturalny bukiet ślubny Panny Młodej, który zrobił wrażenie nawet na księdzu prowadzącym uroczystość. Pierwszy raz w mojej karierze fotografa widziałem taką scenę! Ksiądz nie oparł się urokowi tej kompozycji kwiatów i postanowił nie wygłaszać wcześniej przygotowanego kazania ślubnego ale całość homilii oprzeć właśnie na opisie tego bukietu. Poprosił Dominikę o jej kwiaty i zaczął spontanicznie opisywać każde źdźbło, listek, kwiat, tłumacząc co znaczy każde z nich i porównując je do idealnej miłości. Takie chwile naprawdę zapadają w pamięć.

Wesele w stodole pod Augustowem – Chata za Wsią Hamulka

Dotarliśmy na miejsce wesela, po krótkiej podróży. Wszystkie dodatki w Chacie za Wsią są ze sobą spójne, naturalne i niewymuszone. Świetnie wkomponowują się w rustykalny klimat wesela. Stodoła weselna jest w pełni klimatyzowana, co było bardzo ważne tego gorącego, sierpniowego wieczoru. Sala weselna otoczona jest polami i lasami, na samym skraju wsi.

Zdjęcia grupowe z drona przy zachodzie słońca

Nie zrobiliśmy zdjęcia grupowego przed kościołem ale wykonaliśmy je już podczas wesela (wg. wcześniejszego życzenia pary młodej). Dało to mi doskonałą okazję do wykorzystania drona, pogoda dopisała i dzięki zdjęciom z lotu ptaka doskonale widać wszystkich gości.

Pierwszy taniec Dominiki i Adriana w Chacie za Wsią

Nadszedł ten czas, kiedy Dominika i Adrian otworzyli część taneczną swojego wesela spontanicznym pierwszym tańcem. Do tańca dołączyła reszta gości i wesele oficjalnie się rozpoczęło.

Zdjęcia pozowane z gośćmi w Chacie za Wsią

Gdy zapada zmrok, wcale nie jest za późno, żeby zrobić zdjęcia pozowane z gośćmi. Ba! Można je zrobić nawet na zewnątrz, zawsze mam ze sobą potrzebny sprzęt, jak widać możemy zrobić je w każdych warunkach. Drewniana stodoła i napis miłość świetnie wpasowały nam się w tło zdjęć pozowanych z gośćmi.

Podobają Ci się moje zdjęcia?

Jeśli spodobały Wam się moje zdjęcia z wesela w stodole pod Augustowem – Chata za Wsią Hamulka, zapraszam do zakładki “kontakt”. Zapytajcie o wolny termin i wybierzcie mnie na swojego fotografa.