24 marca 2022

Sesja ślubna przy Dębie Dunin nad Narwią

Sesja ślubna – Dąb Dunin – Europejskie Drzewo Roku 2022

Sesja ślubna przy Dębie Dunin nad Narwią to pomysł na zdjęcia, który zrodził się w mojej głowie jeszcze przed pandemią. Dąb Dunin, nazywany “Strażnikiem Puszczy Białowieskiej”, położony jest ok 50 km od Białegostoku we wsi Przybudki w gminie Narew. Kilka dni temu został zwycięzcą plebiscytu na Europejskie Drzewo Roku 2022.

To drzewo to naprawdę sędziwy dąb, od 2001 roku ma status pomnika przyrody. Jest ogromny. Mierzy 13 metrów wysokości, w obwodzie pnia przy wysokości 130 cm od podstawy mierzy aż 550 cm.  Stoi na skraju wsi, otoczony łąkami, laskiem brzozowym, tuż obok stoi kilka uli. Dotarliśmy do niego z Anetą i Stanisławem o zachodzie słońca.

Więcej zdjęć z dębem znajdziecie na końcu wpisu, zapraszam.

Sesja plenerowa w “Krainie otwartych okiennic” pod Białymstokiem

Kraina otwartych okiennic to zespół wsi z drewnianą architekturą z przełomu XIX i XX wieku położonych w dolinie Narwi w okolicach Hajnówki. Czas tam się zatrzymał. Na ławeczkach przed domami siedzą staruszkowie, nikt się tam nie spieszy. Króluje tam spokój, słychać głównie ciszę. Te barwne wsie pod Białymstokiem zawsze mnie urzekały, jadąc do dębu Dunin zdecydowanie warto było zatrzymać się tam na zdjęcia.

Sesja zdjęciowa na kładce i moście nad Narwią

To moja ulubiona kładka nad Narwią. Zdjęcia z drona są tu wręcz niezastąpione, jest bardzo mało miejsca a fotografując z brzegu widać głównie trzciny. Całe szczęście ja uwielbiam fotografować z lotu ptaka!

Sesja ślubna przy Dębie Dunin nad Narwią o zachodzie słońca

Na zakończenie dnia zostawiliśmy główny punkt programu – Dąb Dunin. Pogoda zdecydowanie nam dopisała. Zachód Słońca tego dnia był urzekający, taki jak sobie wymarzyliśmy.
Drzewo wygląda majestatycznie! Naprawdę warto zobaczyć je z bliska.

Podobała się Wam sesja ślubna przy Dębie Dunin nad Narwią?

Jeśli tak, odezwijcie się do mnie przez zakładkę “kontakt”, umówmy się na sesję zdjęciową przy dębie Dunin!